Sopot, 07.09.2021r.

Dzień dobry Państwu

W ramach czasu spędzanego w świetlicy szkolnej zapraszam w bieżącym roku szkolnym Państwa dzieci do udziału w zajęciach pt. „W świecie papieroplastyki” czyli rzeźby w papierze mache.

Celem zajęć jest rozwijanie wyobraźni i kreatywności, aktywności plastycznej, propagowania powstałej twórczości dziecięcej. Zajęcia mają również charakter terapeutyczny jak oddziaływanie na zmysł dotyku poprzez kontakt z masą papierową, uplastycznianie ruchów dłoni i rąk, a także praktyczny jako ekonomiczne gospodarowanie materiałami plastycznymi.

Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki w godz. od 14.00 do 15.00. Liczba uczniów biorących udział w zajęciach jest ograniczona do 15 uczestników. Decyduje kolejność zapisu.

Przed zapisem dziecka proszę o przemyślenie i omówienie z nim chęci udziału w zajęciach w ciągu całego roku szkolnego. Proszę również wziąć pod uwagę ewentualne alergie, uczniowie rzeźbiąc w papierze będą mieli bezpośredni kontakt poprzez dotyk z klejem gotowanym na bazie mąki pszennej i wody z dodatkiem olejków do ciasta.

Materiały do zajęć w postaci arkuszy cienkiego, prążkowanego szarego papieru, farb kryjących typu plakatówki, tempery lub akryle dostarczają rodzice, nauczyciel przygotowuje klej i wzory.

Chęć udziału w zajęciach z papieroplastyki proszę zgłaszać za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus, kontakt: p Alicja Stryjakiewicz

Serdecznie zapraszam

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy szkolnej

Alicja Stryjakiewicz