Informujemy, że miasto uruchomiło numer telefonu pod którym przybywający do Sopotu uchodźcy z Ukrainy otrzymają informacje na temat dostępnych form pomocy, uzyskania noclegu, posiłków, wsparcia psychologicznego czy finansowego. Numer telefonu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej czynny całą dobę to: +48 58 551 17 10.

Sopot jest przygotowany na przyjęcie natychmiast kilkudziesięciu osób. Miasto zgłosiło do wojewody 50 miejsc hotelowych z wyżywieniem. W przypadku większej liczby uchodźców będą oni kwaterowani w większych obiektach, jak np. sale gimnastyczne. Tworzymy i uzupełniamy bazę tłumaczy i psychologów posługujących się językiem ukraińskim. W szkołach pracują asystentki międzykulturowe, a szkoły, przedszkola i żłobki w Sopocie przygotowują się do przyjęcia większej liczby dzieci cudzoziemskich. Ponadto Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza do kontaktu osoby chcące pomagać jako wolontariusze. Biuro SCOPiW jest czynne od poniedziałku do piątku, od 8.30 do 16.30. Kontakt e-mail: p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl, tel.: 729 863 777 lub  58 341 83 52.