Szanowni Państwo

Kampania Rowerowy Maj 2021 dobiegła końca. W załączeniu przekazuję tegoroczne statystyki. Na uwagę zasługuje dysproporcja wyników między przedszkolami a szkołami – wynika to oczywiście z nauki hybrydowej. Niezależnie od przeciwności losu tegoroczną kampanię można zaliczyć do udanych, a Sopot zajął 8 miejsce na 34 miasta pod kątem aktywności uczniów i 11 miejsce na 34 miasta pod kątem frekwencji.

W tegorocznej edycji uczniowie odbyli ponad 26,3 tys. przejazdów. Uczniowie na nauce zdalnej również mogli brać udział w kampanii, pod warunkiem rowerowej aktywności przez co najmniej 30 min.
Zakładając, że średnio jeden uczeń pokonuje na rowerze/hulajnodze do szkoły 1 kilometr (i 1 z powrotem) daje nam to 52,6 tys km. Przyjmując, że w ruchu miejskim samochód spala 8 litrów na 100 km, a koszy jazdy samochodem wynosi około 80 gr/km, oznacza to, że rodzice zaoszczędzili 4 200 litrów paliwa oraz 42 tys. zł. Do atmosfery trafiło o niemal 10 ton CO2 mniej niż w sytuacji, gdyby dzieci były na tym odcinku dowożone samochodami.

Najlepsze placówki:

SP 9 – nagroda 2500 zł

Przedszkole 1 – nagroda 2500 zł

Zwycięzcom serdecznie gratuluję.

Nagrody do placówek zostaną przekazane w przyszłym tygodniu.

Krzysztof Jałoszyński

weryfikacja_wyników_placówki