Urząd Miasta Sopotu, Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Westerplatte w Sopocie zapraszają dzieci i rodziców na spotkanie „Widzę słońce mimo chmur” – w dniu 28 września 2018 r. o godz. 17,30 – do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Westerplatte w Sopocie. Szczegóły dotyczące treści spotkania oraz osób prowadzących znajdują się poniżej.

Informujemy, że na zajęcia należy się zapisać:

info@zielonamysl.pl lub sms na nr telefonu: 600 270 058

Warsztat dla dzieci i rodziców

„Widzę  słońce mimo chmur ”

28.09.208 PIĄTEK godzina 17:30 – 19:00

Biblioteka Publiczna ul.Obrońców Westerplatte 16 Sopot

Wstęp wolny!

Czasem jesień przychodzi tak szybko. Kąpiele w morzu zostają już tylko w naszych telefonach… Bywa wtedy, że stajemy się drażliwi i zniechęceni, a przecież zły nastrój nie musi rządzić naszym życiem!

Stowarzyszenie „Zielona Myśl” zaprasza rodziców i dzieci (od 4 do 9 lat) na warsztaty z cyklu „Sekrety małe i duże” . Tym razem będziemy bawić się i rozmawiać o różnych nastrojach. Wzlotach i upadkach w trakcie wspólnych zabaw z dziećmi . Poszukamy odpowiedzi na pytanie;”Jak to jest –  Śmiać się w głos, by po chwili w szloch straszliwy wpaść?

Starym dobrym zwyczajem wspólnie przeczytamy jedną z książek napisaną przez Brigitta Strenberg, Mati Lepp „ Bili jest zły” wydawnictwa ENEDUERABE. Jak zawsze trochę pośpiewamy i pogramy w „łapki”.

Potem Pani Joanna Banaszczyk zaprosi dorosłych do rozmowy o tym, jak reagować lub nie, na brak sił czy zły nastrój naszego dziecka. Czy „spadek formy” przychodzi, ponieważ wszystkim nam trudno jest przestawić się na tryb obowiązków przedszkolno / szkolnych?

W tym samym czasie obok w sali Katarzyna Janasiewicz-Nowak i Katarzyna Śliwińska – Zapał wraz z dziećmi poprzez zabawę poszukają sposobów by oswoić zły nastrój, który nas dopada. Postaramy się z nim zaprzyjaźnić i polubić go nawet. Trochę się pośmiejemy, nauczymy przytulać smutki, a zmęczenie spróbujemy zaprosić do relaksu przy mruczance.

NASZE MOTTO: Chcemy by nasze warsztaty były inspiracją do poszukiwania własnych sposobów na spędzanie czasu z dziećmi.