Drodzy Uczniowie!

Ostatnio dużo się zmienia. To co się dzieje może budzić lęk, złość, czy zagubienie. Wszystkie te odczucia są jak najbardziej zrozumiałe i można sobie z nimi radzić na wiele sposobów. Zawsze warto dzielić się tym, co przeżywamy z zaufanymi osobami, które wysłuchają nas
i wesprą. Czasami jednak potrzebujemy także “oderwać głowę” od trudnych tematów, czy wykorzystać inne metody, by dać upust emocjom.

Pod numerem 116 111 działa ogólnopolski i całkowicie bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Telefon ten służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki
i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość dzielenia się troskami, rozmawiania o sprawach dla siebie ważnych oraz wsparcia w trudnych sytuacjach.

Kiedy dzwonisz lub piszesz do telefonu zaufania – 116 111, może zależeć Ci na anonimowości i dyskrecji. To naturalne, że możesz nie chcieć, by ktoś usłyszał Twoją rozmowę, przeszkadzał Ci w jej trakcie lub dowiedział się, o czym do nas napisałeś. Być może czujesz wstyd lub niepewność na myśl o tym, że ktoś dowie się o Twoim problemie.

Zachęcamy, abyś przeczytał/-a, jak możesz chronić swoją prywatność i jak dbać o swoje bezpieczeństwo, korzystając z numeru 116 111 i strony www.116111.pl