21 września odbędzie się na sopockim rynku wielki Eko piknik inicjujący projekt miasta „Sopot Naturalnie” inspirujący do proekologicznych zachowań. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele warsztatów, pokazów, targ zero waste, instalacja artystyczna obrazująca wielkość śmieci, które produkujemy pt. „RE:USE”. Podczas pikniku rozdawane będą pakiety startowe dla mieszkańców – bawełniane torby na zakupy, wielorazowe siateczki na warzywa/owoce, butelki na wodę z tritanu wraz z poradnikiem, jak zacząć zmiany. Będzie też punkt na głosowanie na Budżet Obywatelski. Zapraszamy całe rodziny!

Miasto ma w planach m.in. prowadzenie proekologicznych akcji edukacyjnych w szkołach i przedszkolach oraz dla dorosłych mieszkańców Sopotu.

Więcej informacji na stronie sopot.pl w zakładce Zielony Sopot oraz na FB Sopot naturalnie.