26 kwietnia 2018 r. po raz kolejny policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przy udziale dyrekcji oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Armii Krajowej w Sopocie zorganizowali dla uczniów szkół podstawowych powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Podczas konkursu drużyny rywalizowały ze sobą w kilku konkurencjach. Uczniowie rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pokonywali na rowerach sprawnościowy tor przeszkód oraz sprawdzano ich wiedzę z zakresu pomocy przedmedycznej. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskana przez szkoły w poszczególnych dyscyplinach.

W kategorii do 12 lat, po dogrywce, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Armii Krajowej. W kategorii powyżej 12 lat zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Jana Jerzego Haffnera. Wszyscy uczestnicy miejskich eliminacji turnieju otrzymali dyplomy, najlepszym zawodnikom wręczono również nagrody rzeczowe.

/notatkę i zdjęcia pobrano ze strony internetowej: www.sopot.policja.gov.pl