Mistrzyni świata w skoku o tyczce z 2009 roku, odwiedzi naszą szkołę. Taka szansa na zdobycie autografu Anny Rogowskiej może się już nie powtórzyć. Nasza sopocka medalistka olimpijska wystąpi w roli Ambasadora programu szkolenia lekkoatletycznej młodzieży ENERGA Athletic Cup.

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 27.03 (piątek) o godzinie 10:00 w holu na parterze Szkoły podstawowej nr 1 w Sopocie.

Po zakończeniu, obfitującej w wybitne osiągnięcia sportowe, kariery, Ania część swojego czasu poświęci popularyzowaniu lekkiej atletyki po to, by Sopot i Trójmiasto na kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej w tej dyscyplinie sportu nie musiało czekać długie lata.

 

Ania opowie o tajnikach skoku o tyczce, metodzie treningu, zaprezentuje także sprzęt, którym posługiwała się podczas codziennych zajęć na skoczni i bieżni. Co więcej, samej bohaterce będzie można zadawać pytania o kulisy jej wieloletniej przygody z „królową sportu”.

Kto jak kto, ale zawodniczka, która przez lata kariery związana była z Sopockim Klubem Lekkoatletycznym, wie jak motywować, bo zasmakowała w olbrzymich sukcesach. Ania zdobyła łącznie 8 medali mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich.

Radzimy rzetelnie odrobić lekcję, bo pojawi się również możliwość wzięcia udziału w konkursie o LA, który osobiście poprowadzi Ania.

ANNA ROGOWSKA – wychowanka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego,
najbardziej utytułowana polska tyczkarka. W swoim dorobku ma az 9 medali imprez międzynarodowych (Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Swiata i Igrzyska Olimpijskie). Rekordzista Polski w skoku o tyczce – 4.85m.