Klasa 6a i 6b podczas lekcji historii II wojny w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku.

AKTYWNA NIEDZIELA – ERGO ARENA 08.04.2018 R.

11:00 - 15:00 WARSZTATY PLASTYCZNE "ZABAWY Z WYOBRAŹNIĄ"
Sklep edukacyjny Domino-edu.pl zaprasza na warsztaty plastyczne dla dzieci.

W programie trzy warsztaty tematyczne:
- Kolorowanki - malowanie (od 5 roku życia)
- Masy plastyczne - oklejanie (od 4 roku życia)
- Folia termokurczliwa -( od 5 roku życia)

Zajęcia poprowadzi Pan Olaf Kamiński.
Ponadto można będzie zapoznać się z najnowszą ofertą zabawek i gier, które zaprezentuje sklep edukacyjny DOMINO.

Warsztaty dla dzieci i rodziców:
11:00 - 12:30 "Kolory? Wesołe, ważne i poważne..." - Stowarzyszenie "Zielona Myśl", warsztaty dla rodziców z młodszymi dziećmi

Stowarzyszenie "Zielona Myśl" zaprasza rodziców i dzieci na warsztaty z cyklu "Sekrety małe i duże". Tym razem będziemy bawić się, rozmawiać o kolorach i odcieniach w naszym życiu. Zastanowimy się jak smakują kolory? W jakie kształty potrafią się ubrać? Czemu niektóre barwy nas uspakajają, a inne powodują "kręćka?

Wspólnie przeczytamy jedną z książek napisaną przez Ramonę Badesku, "Pomelo i kolory" wydawnictwa Zakamarki.. Pomelo to słoń o naturze filozofa, mieszkający pod dmuchawcem! Bawiąc się w skojarzenia zaprosi nas do zaskakującego świata barw i uczuć, którym codziennie się przygląda.

Pani Joanna Banaszczyk zaprosi dorosłych do rozmowy o tym, jak samemu nie zatracić się w wielobarwnym świecie, gdzie wszystkiego jest często w nadmiarze. Co robić kiedy dzieciom "kolory się mieszają w głowie" i nie potrafią już odróżnić dobra od zła? Szczególnie wtedy kiedy biały z czarnym leży bardzo blisko siebie.

W tym samym czasie Katarzyna Janasiewicz-Nowak i Grażyna Olczyk-Gorycka wraz z dziećmi poszukają kolorów, które budzą w nas wesołe, ważne i poważne emocje. Na zakończenie troszkę pogramy, potańczymy i pośpiewamy słuchając piosenek Agaty Świętoń z płyty "Kolory".

12:45 - 13:30 Język angielski metodą Helen Doron - Agnieszka Eysymontt - Nawrot
Rodziców z młodszymi dziećmi zapraszamy na zajęcia języka angielskiego prowadzone unikalną metodą, angażującą ucznia poprzez ruch, zmysły i zabawę.
11:00 -12:30 "Między nami rodzicami - czy tylko? O pozytywnych i "negatywnych" emocjach w relacjach rodzinnych" - mgr Małgorzata Osowiecka
Jak dziecko postrzega nasze kłótnie i nieporozumienia? Czy tak naprawdę jest miłość i jak się zmienia? Jak spojrzeć z dystansu na siebie i innych domowników? Dlaczego nie powinniśmy bać się frustracji, smutku czy złości i jak pokazać dzieciom, że tego typu emocje też mogą zacieśniać relacje? Podczas spotkania odpowiemy sobie na te i więcej pytań. Szczególną uwagę zwrócę na tematykę emocji w związku, a także adaptacyjnych sposobów regulacji emocji w relacjach rodzinnych. Zainteresowani będą mogli poznać swój wzorzec regulacji emocji i wziąć udział w krótkim ćwiczeniu. Wykład zawierać będzie omówienie klasycznych teorii relacji (między rodzicami oraz rodzicami i dzieckiem).

Szczegółowe informacje i harmonogram:

Niech ten czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
będzie dla wszystkich momentem
doświadczenia spokoju, radości, obecności Boga.

Niech siła i moc płynące od Tego, Który zwyciężył śmierć
pomoże powstawać z codziennych trudności i daje nową nadzieję.

Życzymy wspaniałych chwil przeżytych w gronie rodzinnym.
SP 1 Sopot

Wiosenna przerwa świąteczna: 29 III - 3 IV 2018r.

Dyżur opieki nad dziećmi sprawuje SP 8 w Sopocie.
(29-30.03, 03.04.2018).